Šildymo sprendimai

Tinkamiausios šildymo sistemos pasirinkimas reikalauja laiko ir žinių. Kadangi tai yra ilgalaikė investicija, suprantama, kad labai svarbu apgalvoti smulkmenas, įvertinti jas ir tik tokiu atveju būsite tikras, kad radote tai, kas Jums labiausiai tinka. Platus šildymo sistemų pasirinkimas gali kelti labai daug klausimų, kadangi skirtingos įrangos pasižymi ir skirtingomis charakteristikomis. Trumpai jas aptarsime bei sudėliosime akcentus, kurie leis apsispręsti, kokia šildymo sistema geriausiai tinka Jūsų atveju.

Šildymo sprendimai gali būti priimami ne tik įvertinus skirtingas sistemingas, tačiau apgalvojus ir kombinavimą, kuris dažnai ateityje padeda sutaupyti investicijų, juolab, užtikrina efektyvią patalpų apšildymo sistemą. Štai šilumos siurbliai, kurie veika naudojant geoterminę energiją, kombinuojami kartu su kieto kuro katilais, kurie kūrenami malkomis arba granulėmis. Tiek geoterminė namų apšildymo sistema, tiek malkos yra atsinaujinantis energijos šaltinis, tad ne tik apšildysite savo namus, tačiau taip pat ir būsite ekologiškas. Dažnai šilumos siurbliai pasirenkami kaip pagrindinis patalpų apšildymo būdas, o kieto kuro katilai tampa rezervine alternatyva, kuri naudojama, kai pagrindė patalpų apšildymo sistema laikinai nustoja veikti. Suprantama, kad tokiu atveju dažniausiai skaičiuojama, kokios bus išlaidos. Tačiau vertinami investicijas nepamirškite jas palyginti su nauda bei energija, kurią pavyks sutaupyti pasirinkus ekonomišką namų apšildymo būdą.

Šildymo sprendimai kiekvieno nekilnojamo turto atveju yra gana individualus sprendimas, tad reikia vertinti tam tikrus aspektus, juolab, visada naudinga pasitarti su profesionalu, kuris gali patarti, kokia šildymo sistema labiausiai tinka Jūsų namų atveju.

  1. Bent preliminariai galite apsibrėžti galimų investicijų ribas.
  2. Apgalvokite, koks karšto vandens kaupimo būdas Jums labiausiai tinka.
  3. Rinkitės tokias sistemas, kurios veikia reguliariai be nuolatinės žmogaus priežiūros.
  4. Įvertinkite, kokio dydžio patalpas reikia apšildyti ir kiek jų yra. Kol vienu atveju labiausiai tinka vienos sistemos, kitu – kita įranga.
  5. Apgalvokite anksčiau mūsų aptartas kombinavimo sistemas. Galbūt Jūsų namo atveju tai puikus sprendimas?
  6. Rinkitės sistemas, kurios padeda taupyti energiją ir saugoti aplinką.
  7. Kartais šilumos sprendimai varijuoja priklausomai nuo gyvenamosios vietos bei išteklių.
  8. Tam tikro tipo pastatas gali „nurodyti“, kokie šildymo sprendimai yra tinkamiausi.
  9. Apgalvokite, kaip apšildyti namus geriausia: radiatoriais, grindinis šildymas, židinys, šildymas konvektoriais...

Kol vieni namus apšildo naudodami elektrą ir todėl investuoja didelius pinigus, kad tik pavyktų gyventi šiltai ir jaukiai, kiti renkasi kur kas pigesnes, tačiau tikrai ne prastesnes namų apšildymo alternatyvas. Technologijos labai sparčiai juda į priekį ir net ekologiškos sistemos yra labai išmanios bei padeda be jokių papildomų pastangų užsitikrinti, kad namuose visada bus jauku bei šilta.

Galvodami apie šildymo sprendimus, kurie užtikrins komfortabilų gyvenimą, taip pat įvertinkite ir savo namo patalpų išdėstymą, konstrukcijas. Jeigu namuose yra katilinė – tokiu atveju kieto kuro katilai bus laikomi stacionariai ir saugiai. Šiuo metu ypač populiarūs A klasės namai dažniausiai neturi rūsių, tad geoterminis šildymas tampa pačiu geriausiu sprendimu.