Saulės kolektoriai

Nepaisant to, kad Lietuva nėra labai saulėtas kraštas, tačiau vis daugiau tautiečių nusprendžia šilumą namuose išgauti naudojant saulės energiją. Pastaroji padeda namuose tiek šildyti namus, tiek išgauti karštą vandenį. Šilumos surinkimas atliekamas naudojant saulės kolektorius. Jie„surenka“ saulės energiją ir ją perduoda į sistemoje naudojamą šilumnešį, iš kur vėliau šiluma perduodama siekiant pašildyti vandenį arba būstą.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

PLOKŠČIASIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KS 2100 TLP ACR

„HEWALEX“ saulės kolektoriai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, dėl to jiems yra suteikiama net 1..

520.00€ Be mokesčių: 520.00€

PLOKŠČIASIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KS2000SLP

„HEWALEX“ saulės kolektoriai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, dėl to jiems yra suteikiama net 1..

480.00€ Be mokesčių: 480.00€

PLOKŠČIASIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KS2100TLP AC

„HEWALEX“ saulės kolektoriai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, dėl to jiems yra suteikiama net 1..

416.00€ Be mokesčių: 416.00€

PLOKŠČIASIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KS2200TLP AC

„HEWALEX“ saulės kolektoriai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, dėl to jiems yra suteikiama net 1..

480.00€ Be mokesčių: 480.00€

PLOKŠČIASIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KS2400TLP AC

„HEWALEX“ saulės kolektoriai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, dėl to jiems yra suteikiama net 1..

503.00€ Be mokesčių: 503.00€

PLOKŠČIASIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KS2600TLP AC

„HEWALEX“ saulės kolektoriai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, dėl to jiems yra suteikiama net 1..

543.00€ Be mokesčių: 543.00€

SAULĖS KOLEKTORIŲ KOMPLEKTAS HEWALEX 2TLPAC–200

•„ Skirtas 2–4 asmenų šeimai karštam vandeniui ruošti;„• du „Hewalex KS 2000 TLPAC“ saulės kolektori..

2,364.00€ Be mokesčių: 2,364.00€

SAULĖS KOLEKTORIŲ KOMPLEKTAS HEWALEX 3TLP300

•„ „Skirtas 3–5 asmenų šeimai karštam vandeniui ruošti;„• „trys „Hewalex KS 2000 TLPAC“ saulės kolek..

3,660.00€ Be mokesčių: 3,660.00€

SAULĖS KOLEKTORIŲ KOMPLEKTAS HEWALEX HYBRID SU INTEGRUOTU ŠILUMOS SIURBLIU ORAS/VANDUO

• 2 saulės kolektoriai KS-2100 TLP AC;• šilumos siurblys oras/vanduo 300SK 2,3 kW;• 300 l karšto van..

5,370.00€ Be mokesčių: 5,370.00€

VAKUUMINIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEAT PIPE 20 KOLBŲ

Heat Pipe vakuuminiai saulės kolektorių speciali absorbuojanti danga ir vakuuminė izoliavimo technol..

685.00€ Be mokesčių: 685.00€

VAKUUMINIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEAT PIPE HTP30P 30 KOLBŲ

Heat Pipe vakuuminiai saulės kolektorių speciali absorbuojanti danga ir vakuuminė izoliavimo technol..

1,095.00€ Be mokesčių: 1,095.00€

VAKUUMINIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX 2xKSR10

• skirtas karštam vandeniui ruošti ir baseinui šildyti;• ypač tinka patalpų šildymui;• "Tinox classi..

1,606.00€ Be mokesčių: 1,606.00€

VAKUUMINIS SAULĖS KOLEKTORIUS HEWALEX KSR10

• skirtas karštam vandeniui ruošti ir baseinui šildyti;• ypač tinka patalpų šildymui;• "Tinox classi..

803.00€ Be mokesčių: 803.00€

VAKUUMINIS SAULĖS KOLEKTORIUS VAILLANT AUROTHERM VTK 570

•„ „naudojamas karštam vandeniui ruošti ir patalpoms šildyti;• gali būti montuojamas ant pastato fas..

1,082.00€ Be mokesčių: 1,082.00€


saulės kolektoriai

Energijos išgavimo iš saulės nauda:

 1. Ekonomija. Nors pradinė investicija į saulės kolektorius nėra maža, tačiau ilgainiui ji 100 procentų atsiperka. Jeigu kiekvienais metais į šilumą namuose bei kiekvieną mėnesį į vandenį investuojate dideles sumas – saulės kolektoriai suteikia galimybę vos po kelių metų džiaugtis ekonomiškesniu gyvenimu.
 2. Ekologija. Naudodami saulės kolektorius taip pat prisidėsite ir prie ekologijos, kuri šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbi. Įranga naudoja atsinaujinančią saulės energiją, neteršia aplinkos.
 3. Paprastumas. Nors daugeliui atrodo, kad energijos išgavimas iš saulės yra labai sudėtingas procesas, visgi, vėliau šildyti namus bei vandenį yra labai paprasta. Nereikia profesionalų ir kiekvienas detaliau susipažinęs su veikimo mechanizmu nesunkiai išspręs net ir gedimo problemas.
 4. Universalumas. Nors lietuviškas klimatas labai intensyviai kinta ir šiuolaikinės žiemos šiltos, visgi, kai kurie pergyvena, kad šaltuoju metų laiku saulės gali neužtekti namų šildymui. Šiuolaikinės technologijos kuria vis inovatyvesnes įrangas, kurios garantuoja, kad net ir minimalus saulės pasirodymas padės įsisavinti jos energiją.
 5. Energetinė nepriklausomybė. Kol elektra, vanduo, dujos bei kitos išlaidos yra reguliuojamos mūsų ir aplink mus esančių valstybių, tuo tarpu žmogus naudodamas saulės kolektorius bus savarankiškas. Elektrą gaminate Jūs pats. Argi tai nėra nuostabu?
 6. Ilgaamžiškumas. Investicija į kolektorius naudinga ir todėl, kad ji labai ilgą laiko tarpą gali būti išnaudojama. Apskaičiuota, kad per metus baterijos efektyvumas sumažėja vos 1 nepilną procentą.

Vakuuminis ar plokštuminis saulės kolektorius?

Technologijos labai sparčiai tobulė ja ir anksčiau ar vėliau į rinką bus paleisti tie kolektoriai, kurie reikalauja labai minimalios saulės energijos, kuri būtų panaudojama maksimaliai. Šiuo metu galima įsigyti vieną iš dviejų kolektorių.

 1. Plokštieji saulės kolektoriai. Plokštieji saulės kolektoriai susideda iš absorberio ir vamzdelio su tarpiniu šilumos nešėju. Absorberyje kaupiama saulės energija yra paverčiama šiluma, kuri gali būti naudojama vandeniui įkaitinti arba būstui apšildyti. Plokštieji saulės kolektoriai palyginus gana pigūs, nereikalaujantys kokios nors ypatingos priežiūros. Manoma, kad vidutiniškai jie tarnauja apie du kartus ilgiau nei vakuuminiai. Plokštieji kolektoriai taip pat gali būti įmontuojami į stogo dangą.
 2. Vakuuminiai saulės kolektoriai. Tai pailgos formos stiklinis cilindras (išvakuumuotas). Jo vidus yra padengtas selektyvinėmis dulkėmis. Būtent pastarosios saulės energiją ir paverčia šiluma. Šie kolektoriai labiausiai giriami todėl, kad jie ypač efektyvūs (saugoma šiluma nepatenka į aplinką, taigi išnaudojama 100 procentų). Kai kurie specialistai teigia, kad vakuuminiai saulės kolektoriai taip pat geba kur kas geriau įkaitinti vandenį nei plokštieji. Tiesa, maksimali išgaunama karšto vandens temperatūra siekia 120 laipsnių. Kažin, ar kas nors norės didesnės, taigi pašildytas vanduo puikiai tinka naudoti bet kokioms reikmėms.

Saulės kolektorių komplektai

Jeigu nenorite sukti galvos dėl smulkmenų ir trokštate greitai bei patogiai atrasti tinkamiausią sistemą, garantuosiančią, kad iš saulės bus gaunama energija – įsigykite saulės kolektorių komplektus.Juos sudaro visos reikalingos sistemos, kurias sujungus kolektoriai pradeda veikti ir įsisavinti saulės energiją. Saulės kolektorių komplektai puikiai tinka meistrams, kurie savarankiškai kartu su instrukcija nesunkiai sumontuos sistemą. Komplektų dalys tarpusavyje suderintos, sumontuoti sistemas ir pajungti veikimu ireikia minimalių įgūdžių, darbus atlikti paprasta, nereikia jokios specialios technikos.

Atsinaujinantys ištekliai Lietuvoje populiarėja taip pat intensyviai kaip ir kitose moderniose valstybėse. Būti nepriklausomu dar niekada nebuvo taip paprasta.

Kaippasirinkti saulės kolektorių?

Pirkite.eu siūlo itin platų saulės kolektorių pasirinkimą už priimtiną kainą. Natūralu, kad daugelis žmonių menkai susipažinę su šios produkcijos pasiūla, tad iškilus klausimams rekomenduojame kreiptis į mus. Pakonsultuosime, atsakysime į klausimus, galiausiai,padėsime pasirinkti.

Ieškodami saulės kolektoriaus turėtumėte įvertinti šias charakteristikas:

 1. Naudingumo koeficientas. Tai paimamos energijos dalis. Koeficientą apskaičiuoti galima gana paprastai. Įsivaizduokime, kad dviem kvadratiniams metrams saulės pašildomo ploto gali reikti iki vieno kilovato saulės energijos. Tačiau neefektyvus kolektorius gaus tik labai minimalią jos dalį. Savadarbiai kolektoriai įsisavinti gali vos 20 procentų energijos.
 2. Saulės kolektoriaus kaina. Natūralu, kad investuojant į kolektorius siekiama, kad jie atsipirktų kuo greičiau. Vėlgi, gana paprasta matematika. Jeigu namuose per mėnesį sunaudojama elektros energijos už 100 eurų, tai per 10 mėnesių į elektrą investuojama 1 000 eurų. Jeigu kolektoriaus kaina siekia 2 000 eurų, tai per nepilnus dvejus motus kolektorius Jums visiškai atsipirks. Žinoma, siekiant didesnio efektyvumo rekomenduojame įsigyti bent kelis kolektorius.
 3. Vakuuminiai ar plokštieji. Aukščiau aptarėme jų privalumus bei minusus.
 4. Saulės kolektorių sistemos pasirinkimas varijuoja priklausomai nuo to, ar Jums reikalingas geriamojo vandens pašildymas? Galbūt reikia, kad būtų šildoma tik dalis patalpų? Gal reikia tokio kolektoriaus, kuris skirtas tik karšto geriamojo vandens pašildymui? Priklausomai nuo kiekvieno žmogaus poreikių mes galime pasiūlyti labiausiai tinkamą saulės kolektorių.
 5. Paviršiaus plotas ir sunkumas. Šie aspektai svarbūs montuojant kolektorius ant tam tikro pastato stogo. Jeigu objekto stogo matmenys nedideli – tokiu atveju reikia nedidelių kolektorių.
 6. Garantija. Nors saulės kolektoriai tarnauja labai ilgai ir sėkmingai, visgi, skirtingi gamintojai suteikia ir skirtingą garantijos laiko tarpą. Dažniausiai jis siekia bent 10 metų.

Kiekvienassaulės kolektorius pasižymi unikaliomis savybėmis galinčiomis padėti gyventi komfortabiliai ir nesukti galvos dėl kintančių elektros kainų. Gyvenimas greta gamtos vis arčiau ir arčiau beldžiasi į lietuvių duris. Anksčiau ar vėliau visi gyvens kartu su atsinaujinančios energetikos ištekliais. Jūs galite pradėti jau dabar.

Gyvenkite pigiai ir komfortabiliai!