Rekuperatoriai

Rekuperatoriai – tai sistemos, kurių pagrindinis darbas iš patalpos pašalinti nešvarų orą, o iš lauko į vidų tiekti švarų. Cirkuliuojamas oras šildomas, taigi padeda sumažinti investicijas į šilumos energijos išgavimą.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:
SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR100 -10%

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR100

TECHNINIAI PARAMETRAI:IPX4 apsaugos klasėDarbinė temperatūra nuo -20 iki +50 °CEstetiškas ..

220.00€ 198.00€ Be mokesčių: 198.00€

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR100PRO -15%

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR100PRO

TECHNINIAI PARAMETRAI:IPX4 apsaugos klasėDarbinė temperatūra nuo -20 iki +50 °CEstetiška..

290.00€ 246.50€ Be mokesčių: 246.50€

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR150 -10%

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR150

TECHNINIAI PARAMETRAI:IPX4 apsaugos klasėDarbinė temperatūra nuo -20 iki +50 °CEstetiškas ..

260.00€ 234.00€ Be mokesčių: 234.00€

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR150PRO -15%

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS AERAULIQA QUANTUM HR150PRO

TECHNINIAI PARAMETRAI:IPX4 apsaugos klasėDarbinė temperatūra nuo -20 iki +50 °CEstetiškas ..

340.00€ 289.00€ Be mokesčių: 289.00€


rekuperatoriai

Rekuperatoriaus veikimo principas

Įrangos veikimo principas gana paprastas – oras iš patalpų yra įsiurbiamas į rekuperatorių. Sistemos viduje per specialų filtrą patenka įšilumokaitį. Iš jo gautas oras patenka į lauką, o jau įšilęs šilumokaitis toliau kaitina iš lauko įtrauktą orą ir tiekia jįį patalpas. Žinoma, prieš patekdamas į patalpas jis papildomai yra perfiltruojamas. Apskaičiuota, kad jeigu oras per valandą pasikeis nuo 0,5 iki 0,8 karto – namuose temperatūra bei šviežio oro kokybė bus tobula. Rekuperatoriai sugrąžina iki 85 procentųšilumos išeinančios iš patalpos.

Rekuperatoriaus pliusai

Nejudinamas, slogusoras namuose gali sukelti ne tik estetikos bei nemalonaus kvapo,tačiau tuo pačiu ir sveikatos problemas. Labai svarbu pasirūpintikokybiška vėdinimo sistema.

 1. Nuolatos cirkuliuojantis oras nebus palanki terpė grybeliui ar kitiems mikroorganizmas veistis bei daugintis. Gydytojai įrodė, kad grybelis sukelia ne tik kvėpavimo takų ligas, tačiau ir rimtas alergijas. Žmonės vartoja didelius kiekius vaistų, kai paprasčiausiai užtektų įsigyti rekuperatorių gebantį išvalyti namų orą.

 2. Namuose oras visada bus tyras, skanus ir bekvapis. Gaivus oras gali pagerinti Jūsų miego kokybę, padidinti darbo našumą, pakelti nuotaiką. Jeigu norite įsitikinti – savaitę vėdinkite kambarius. Pamatysite, kad gaivesnis oras nuteikia kur kas geriau. Jau po bandymų savaitės keliausite pirkti rekuperatoriaus, kuris užtikrins kur kas kokybiškesnį gyvenimą.

 3. Oro valymas būtinas asmenims, kurie turi problemų su kvėpavimu. Kaip jau minėjome, nevalomas oras yra puiki terpė virusams bei bakterijoms kauptis.

 4. Vėdinimas užtikrins kokybišką mikroklimato normalizavimą. Lietuviškas klimatas labai permainingas, tad sunku pastatyti tokius namus, kurie būtų malonūs tiek vasaros, tiek žiemos metu. Pamirškite šaltuoju metų laiku atidarinėjamus langus, kurie nors ir išvėdina patalpas, tačiau tuo pačiu ir jas atšaldo. Rekuperatorius užtikrins tinkamą mikroklimatą namuose.

 5. Drėgmės panaikinimas. Drėgmė kenksminga tiek žmogui, tiek pastatui. Lygiai taip pat kaip grybelis gali įsiveisti ir ant pastato, ir ant žmogaus kūno.

 6. Nenusistovės dulkės, kurios gali sukelti alergiją. Dulkės sukelia kur kas daugiau ligų nei daugelis gali galvoti. Šios technikos įsigijimas gali padėti kovoti su labai rimtomis ir ilgai Jus kankinusiomis ligomis.

 7. Naudojant rekuperatorius mažinamos išlaidos už šilumą. Investicija į šildymą Lietuvoje bene pati didžiausia iš visų komunalinių mokesčių. Rekuperatoriai ne tik šaldo, tačiau ir šildo orą, tad net ir šalčiausi žiemos vakarai Jums bus tikras malonumas, o sąskaitos už šildymą – nedidelės. Įranga gana greitai atsiperka.

Rekuperatorių rūšys

Šiuo metu išskiriamostrys pagrindinės šių prietaisų rūšys. Kiekviena pasižymikonkrečiomis savybėmis nulemiančiomis pasirinkimą. Jeigunežinote, kokio Jums reikia – pasikonsultuokite su mūsųvadybininkais.

Plokšteliniairekuperatoriai. Universaliausias pasirinkimas tiems, kurie nori,kad namuose esantis oras būtų grynas ir sveikas.

 • Šie prietaisai geba sugrąžinti iki 75 procentų šilumos energijos.

 • Dviejų oro srovių atskyrimas užtikrina, kad išeinantis ir grįžtantis oras tarpusavyje nesusimaišys.

 • Prietaiso veikimui nereikia elektros energijos, taigi tai ekonomiškas pasirinkimas.

Rotaciniairekuperatoriai. Tai dažnas pasirinkimas Lietuvoje, kadangipuikiai tinka naudoti šaltame klimate.

 • Kaip ir plokšteliniai – sugrąžina iki 75 procentų šilumos energijos.

 • Puikiai veikia net ir prie ypač žemos temperatūros (kai lauke temperatūra siekia -30 laipsnių).

 • Prietaisas turi apsauginį tinklelį nuo vabzdžių bei kritulių.

 • Ilgaamžis, beveik negendantis prietaisas.

Atskirų srautų rekuperatoriai. Pasirenkami ypač didelėse patalpose, kuometreikia labai efektyviai išvalyti didelį kiekį oro arba panaikinti nuolatos atsinaujinančius nemalonius kvapus.

 • Dažniausiai naudojamas gamybinėms patalpos, kadangi veikia ypač efektyviai ir galingai.

 • Veikia ir prie labai žemos temperatūros.

 • Taip pat sugeba grąžinti iki 75 procentų šilumos energijos.

 • Galima dideliu atstumu atskirti oro įtraukimo bei ištraukimo mechanizmus.

Rekuperatoriaus pasirinkimas

 1. Rekuperatoriaus galingumas. Kuo galingesnis – per tuo trumpesnį laiko tarpą intensyviau išvalys orą. Pasirenkamas ypač didelėse patalpose arba ten, kur nuolatos cirkuliuoja kenksmingos dalelės, blogas kvapas ir panašiai.

 2. Šilumokaičio pasirinkimas. Rekomenduojame pasirinkti tokį, kurio efektyvumo rodiklis būtų kuo aukštesnis.

 3. Ventiliatoriaus pasirinkimas. Patogiausi yra tokie, kuriuose įmontuojama elektroninė ventiliacijos sistema.

 4. Triukšmas. Tai, kaip garsiai prietaisas veiks, lemia – kokia yra prietaiso izoliacija. Suvokite, kad garsas bus nuolatinis, tad visada verta investuoti į tyliau veikiančią sistemą.

 5. Filtrų pasirinkimas. Pasirinkite pagal filtravimo poreikį.

 6. Valdymo mechanizmas. Svarbiausia, kad valdymo mechanizmas būtų patogioje vietoje ir esant poreikiui asmuo galėtų nustatyti reikiamą galingumą.

Šalinamo oro kiekis

Priklausomai nuopatalpos paskirties, išskiriama, kiek vidutiniškai reikia pašalinti(išvalyti) oro.

Patalpa

Šalinamas kiekis (m3/val)

Virtuvė

65

Vonia

50

Tualetas

30


Rekuperatoriai– švarių namų priežastis

Rekuperatorius garantuoja, kad oras namuose visada bus švarus, gaivus ir tokios temperatūros, kokia labiausiai tinka žmogui. Visi puikiai žinome,kad patys svarbiausi komponentai žmogui – vanduo ir oras. Pastarieji gali užtikrinti, kad asmuo bus sveikas, gražus irlaimingas.

Pagrindinis pliusas – rekuperatoriai yra gana pigūs, o nauda – akivaizdi.Šiuolaikiniai namai ypač stipriai izoliuoti, kad namuose visadabūtų šilta. Minusas – oras nejuda, taigi įsiveisia grybelis beivirusai galintys trikdyti žmogaus sveikatą. Daugelis mūsų netnepagalvoja apie erkutes, kurios gyvena greta mūsų. Tik nuolatoscirkuliuojantis oras ir tinkamas drėgmės kiekis užtikrins gerąmikroklimatą.

Rekuperatorius ženkliaipagerins Jūsų gyvenimo kokybę. Siekiant sužinoti daugiauinformacijos arba norint patarimų – rekomenduojame kreiptisindividualiai.