KONDICIONAVIMAS


Kas yra oro kondicionavimas? Oro kondicionavimas tai procesas, kurio metu oras gali būti sušildomas, atvėsinamas, džiovinamas, sudrėkinamas, išvalomas, dezinfekuojamas ar jonizuojamas. Oras gali būti kondicionuojamas ir pilnai, ir dalinai, žiūrint kokio rezultato siekiama. Jei reikia nepilno kondicionavimo, pavyzdžiui, tik palaikyti oro mikroklimatą, galima reguliuoti ar programuoti oro kondicionavimo sistemas. Oro kondicionavimo sistemos dažniausiai naudojamos visuomeniniuose pastatuose, o gyvenamosiose patalpose mažai jas naudoja.

Kam reikalingas oro kondicionavimas, vėdinimas? Jau nuo senovės  yra žinoma, kad žmogus gerai jausis bei bus sveikas, jei bus tinkamos aplinkos mikroklimato sąlygos. Yra nustatyta, kad neišvėdintų patalpų oras dėl jose esančių buitinių daiktų, ivairių technikos priemonių ir t.t., yra žymiai pavojingesnis nei atmosferos oras.  Taigi, nesvarbu ar natūraliu, ar dirbtiniu būdu, vėdinti patalpas yra būtina.  

Kondicionieriai geriau negu ventiliatoriai Šiuolaikiniai kondicionieriai turi gana modernius filtrus, kurie padeda išvalyti labai smulkias bakterijas, gerai sugeria nemalonius kvapus ir dulkių daleles; sunaikina gripo virusą, grybelį, įvairius alergenus, namų erkutes; taip pat jie yra nekenksmingi aplinkai, tyliai veikia bei yra gan ekonomiški. Ventiliatoriai yra nepajėgūs išjudinti didesnio oro kiekio, todėl jų naudojimas dažnai būna neproduktyvus. Oro kondicionierių reikėtų naudoti protingai, nes jis gali tiek padėti, tiek pakenkti. Kondicionieriai daro žalą būtent tada, kai yra dideli temperatūros svyravimai. Renkantis kondicionierių taip pat reikėtų atsižvelgti į modernesniuosius, kurie kelią mažiau triukšmo, kuriuose naudojama nekensminga, aplinkai netoksiška šaldomoji medžiaga. Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: kabinami prie lubų, sienų, kanaliniai ir kt. Taigi, jūs tikrai galėsite išsirinkti jums tinkantį. Norint kad kondicionieriai ilgai tarnautų, reikėtų nors kartą sezone atlikti įrenginio patikrą bei valymą.

Šilumos siurbliai oras-oras / kondicionieriai

Šilumos siurbliai oras-oras / kondicionieriai

Šilumos siurbliai – prietaisai, kurie dovanoja švarų, tyrą bei malonios temperatūros orą. Kadangi šiuolaikiniai šilumos siurbliai geba tiek šildyti, tiek vėsinti orą – tokiame klimate kaip Lietuvos – tai būtinas prietaisas kiekvienuose namuose. Tai inovatyviausias pasirinkimas norintiems gyventi komfortabiliai ir stilingai. Kaip ir kondicionieriai, šilumos siurbliai temperatūrą namuose gali padidinti arba sumažinti. Be to, galima šalinti ir drėgmę. Mūsų siūlomi šilumos siurbliai veikia technika oras – oras. Tai moderniausias, ekonomiškiausias ir tuo pačiu efektyviausias būdas reguliuoti temperatūrą namuose!

Oras – oras šilumos siurblys yra geriausias pasirinkimas, kadangi:

 1. Ši šildymo sistema atlieka net kelias skirtingas funkcijas: patalpų šildymą, patalpų vėsinimą, oro valymą bei drėgmės šalinimą!

 2. Lyginant su kitomis šildymo sistemomis – ši yra ekonomiškiausia. Sumontavus siurblį galite ženkliai sumažinti šildymo išlaidas.

 3. Šią šildymo sistemą galima sumontuoti tiek naujos, tiek senos statybos būstuose. Pasisamdžius specialistus darbai bus atliekami labai greitai ir kokybiškai.

 4. Nuolatos cirkuliuojantis oras kambaryje užtikrina, kad pelėsiai, mikroorganizmai nesiveis, kadangi jiems tokia patalpa nebus palanki terpė dauginimuisi, augimui.

 5. Tai vienas efektyviausių būdų siekiant susidoroti su nusistovėjusiu namų kvapu. Jeigu įsigijote neprižiūrėtą namą – šilumos siurbliai yra būtini.

 6. Pažangios technologijos šilumos siurbliai valo orą ne tik nuo mikroorganizmų, tačiau taip pat alergenų, žiedadulkių. Sugeria nemalonius kvapus.

 7. Sistema nereikalauja beveik jokios priežiūros. Viskas veikia automatizuotai, taigi namų savininkui nereikės nuolatos prižiūrėti siurblio darbo našumo ir panašiai.

 8. Naudojamas freonas – nepavojingas. Tikrai neapsinuodysite.

 9. Kompaktiškas prietaisas neužims daug vietos ir nesugadins namų interjero. Jie yra modernios išvaizdos ir atrodo kaip kondicionieriai.

Oras – oras šilumos siurbliai puikiai dera su bet kokio pobūdžio šilumos išgavimo sistemomis. Jeigu norite sumažinti išlaidas už šildymą šaltuoju metų laiku – rekomenduojame siurblius, kurie turi efektyvią oro šildymo funkciją.

Kaip pasirinkti šilumos siurblį oras – oras?

Renkantis šilumos siurblį pirmiausia Jums reikia atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius kriterijus. Jų įvertinimas užtikrins, kad įsigysite tai, kas Jums tinka labiausiai. Tuo pačiu rekomenduojame pasikonsultuoti su mūsų komandos specialistai, kurie atsižvelgdami į Jūsų poreikius pasiūlys tinkamiausią šilumos siurblį ar kondicionierių.

 • Naudingumo koeficientas (COP – angl. Coefficient Of Performance) nurodo elektros sąnaudų bei naudingumo koeficiento santykį. Jei nurodomas 1:3, tokiu atveju panaudojus reikalingą elektros dalį, likusi nauda gaunama iš aplinkos.

 • Siurblio galingumas varijuoja nuo 2 kW iki 10 kW. Kuo galingesnis, tuo šilumos teikimas arba vėsinimas vyks greičiau ir efektyviau.

 • Patalpos dydis ir siurblio efektyvumas. Jeigu norite, kad pasirinktas siurblys efektyviai prišildytų arba atvėsintų konkrečią patalpą – reikia atsižvelgti į prietaiso matmenis. Kuo patalpa didesnė – tuo daugiau sąnaudų reikia. Jeigu pasirinksite per daug galingą šilumos siurblį – permokėsite.

Atkreipkite dėmesį į ekonomiškumo faktorių. Visada verta pirkti brangesnį, tačiau mažiau elektros energijos reikalaujantį prietaisą.


Namo plotas

Šilumos kiekis (varža)

100 m2

4 kW

150 m2

6 kW

200 m2

8 kW

250 m2

10 kW

275 m2

11 kW

300 m3

12 kW


 • Pritaikymas. Vieni šilumos siurbliai gaminami gyvenamiesiems namams, tuo tarpu kiti – komercinio arba pramoninio tipo pastatams. Būtinai išsirinkite Jums tinkamą šilumos siurblį.

 • Triukšmas. Ieškodami reikalingo šilumos siurblio išsiaiškinkite, kokį triukšmą jis kelia (jei kelia) (dB).

Ar galiu įrangą sumontuoti pats?

Nors iš pirmo žvilgsnio šilumos siurbliai (oras – oras) atrodo gana paprasti (kaip ir kondicionieriai), tačiau norint, kad viskas būtų sumontuota tinkamai ir veiktų teisingai – siūlome pasikliauti specialistų paslaugomis. Dėl netinkamo montavimo kartais kyla gedimai, kurių tvarkymas gali brangiai kainuoti.


Šilumos siurbliai užtikrina ne tik tobulą temperatūrą namuose, tačiau taip pat ir tyrą bei švarų orą. Išnaudokite pigias komfortabilaus gyvenimo galimybes.